Dub 23

Sant Pere Pescador

do Město

Sant Pere Pescador (nebo San Pedro Pescador) je menší obec v severní části Costa Bravy. Přesněji se obec nachází v comarce Alt Empordà v provincii Girona. Městečko je situováno ve vnitrozemí na březích řeky Fluvia i když mořské pobřeží je odtud vzdáleno pouhé dva a půl kilometru. V obci se nachází poslední most přes řeku Fluvia před jejím ústím do moře. Sant Pere Pecador je malebná a útulná obec, ve které trvale žije 2 175 obyvatel.

  

Historie města

Oblast kolem města je velmi intenzivně zemědělsky využívána a to již od hlubokého středověku, kdy patřila pod klášter Monasterio de San Pedro de Roda. První oficiální záznamy o osídlení tohoto území tak sahají až do roku 974. Později zde byl dokonce zbudován hrad San Pedro, který sloužil jako útočiště královny Juany Enríquez (1425 – 1468). V sedmnáctém a osmnáctém století došlo k vysušení místních bažin a regulaci řeky Fluvia, což umožnilo další rozvoj zemědělství. Pěstuje se zde ovoce, zejména jablka. Město má dokonce vlastní přístav pro malé čluny, který se nachází na druhém břehu od historického centra směrem k nedaleké obci Bon Relax.

  

Současná podoba města

Sant Pere Pescador je příjemné i když poměrně obyčejné městečko. Historické jádro je velmi malé a nachází se blízko řeky Fluvia. Hlavní náměstí má trojúhelníkový tvar a najdete zde pár typických nízkých katalánských domků. Severní část města tvoří nová zástavba uspořádaná do pravidelných bloků.

Pohled přes řeku Fluvia    Na řece je i malý přístav

Zajímavosti v okolí

Město se nachází v pomyslném středu zálivu Roses (Golfo de Rosas), což je jeden z nejvelkolepějších zálivu na celém pobřeží Costa Brava. Pobřeží zálivu tvoří nádherné písčité pláže z jemného zlatavého písku. Celková délka této pláže je téměř nepřetržitých 18 kilometrů. V některých místech je tato pláž dokonce přes 100 metrů široká, takže vytváří dokonce i malé písčité duny, které vám mohou svou atmosférou evokovat poušť.

 

Napiš komentář