Lis 02

Sa Punta

do Město

Sa Punta je malé pobřežní letovisko zhruba uprostřed pobřeží Costa Brava. Nachází se v široce otevřeném zálivu Roses (Badia de Roses). Sa Punta je situována na strmých svazích, takže se jedná o poměrně hodně roztroušenou obec. Většinu městečka tvoří vilky a letní rezidence.

  

Administrativně spadá většina obce pod město Begur (4.500 obyvatel), které se nachází 3 kilometry na jih a je spojeno volně roztroušenou zástavbou. Severní část Sa Punta však administrativně už spadá pod město Pals (3.000 obyvatel) vzdálené asi 5 kilometrů na západ ve vnitrozemí.

  

Poklidné letovisko

Toto jen podtrhuje charakter Sa Punta, které je opravdu hlavně takovým letním letoviskem klidu a pohody, než běžným městem v pravém slova smyslu. Uličky se zde chaoticky vinou do svahů, sem tam se nachází i nějaký větší hotel nebo restaurace. Na severu se nachází hned vedle pláže golfové hřiště (Club de Gol de Pals).

  

Zajímavosti Sa Punta

Pláže zde jsou písčité a nádherně čisté stejně jako moře. Směrem na sever se rozkládá dlouhá pláž Playa de Pals. Uprostřed je menší pláž obehnaná skalami, mezi kterými strmě vyčnívá monumentální skalní útvar Illa Roja. Na jihu je pak v hlubokém zálivu uzavřená krásná pláž Sa Riera. I malé letovisko jakým Sa Punta bezesporu je, tak toho může nabídnout opravdu hodně!

  

 

Napiš komentář