Archiv | Město RSS kanál pro tuto sekci

Lloret de Mar

Lloret de Mar je pobřežní město, ležící na riviéře Costa Brava u Středozemního moře v Katalánsku. Nachází se 40 kilometrů od města Girona (ve stejnojmenné provincii) a asi 75 km severně od Barcelony mezi městy Blanes a Tossa de Mar.

TIP: Plánujete, co podniknout v létě? Vyzkoušejte dovolenou na Costa Brava od cestovní agentury eTravel.

Se svými téměř 40 000 obyvateli (2009) je Lloret de Mar druhým největším městem v comarce Selva. Město je velmi známé a oblíbené turistické letovisko. V letní turistické sezóně tak přesahuje počet obyvatel neuvěřitelných 200 000 a stává se z něj tak přechodně velkoměsto. Je to živé místo, které si ale dokáže zachovat svojí krásu a jedinečnost.

   (Pokračování textu…)

Calella de Palafrugell

Calella de Palafrugell je jednou z částí většího města Palafrugell. Calella de Palafrugell je vlastně přímořské letovisko s pouhými 782 stálými obyvateli. Zatímco město Palafrugell se nachází asi 3 kilometry ve vnitrozemí a má 22 622 obyvatel. Co se týká přesnějšího umístění městečka, tak je to zhruba ve středu pobřeží Costa Brava v comarca del Bajo Ampurdán v provincii Gerona v Katalánsku.

  

Atmosféra města

Calella de Palafrugell je malebné městečko, které si zachovalo kouzlo staré rybářské vesnice z doby ještě před příchodem masového turismu. I když tuto informaci je samozřejmě nutné brát s rezervou, protože tento charakter má jenom malý historický střed města. Zbytek, které zabírá mnohonásobně větší plochu, pak tvoří klasické hotely, apartmány a vilky.

(Pokračování textu…)

Figueres centrum severu

Figueres je katalánské město, které se nachází na severozápadě Španělska, konkrétně v úrodném kraji Empordá, který vybíhá do vnitrozemí od krásného zálivu Růží. V současné době má Figueres něco přes 44 000 obyvatel. Od Barcelony je Figueres vzdálené 141 kilometrů směrem na sever.

  

Historie města

Katalánské město Figueres má velmi košaté dějiny, nicméně největší rozvoj města nastal až v 19. století. V průběhu španělské občanské války se město Figueres stalo republikánskou baštou, kam se ubírali všichni odpůrci generála Franka. Později se Figueres stalo známým městem díky surrealistickému malíři Salvadoru Dalímu, který se zde roku 1904 narodil.
(Pokračování textu…)

Palafrugell vnitrozemské centrum

Palafrugell je španělské město, které se na mapě Španělska nachází na severu země, konkrétně v provincii Girona. V současné době má toto katalánské město přes 22 000 obyvatel. Palafrugell je vnitrozemské město i když se nachází pouhé 3 kilometry od pobřeží. Nejbližšími pobřežními letovisky jsou Tamarifu a Llafranc. Co se týká větších měst, tak nejblíže se nachází Girona, vzdálená zhruba 51 kilometrů. Palafrugell je na první pohled obyčejné španělské město, přesto se zde nachází mnoho zajímavostí, kterými si můžete zpestřit vaší dovolenou v některém z pobřežních letovisek.

Náměstí Placa Nova v Palafrugell    Ulice v městě Palafrugell
(Pokračování textu…)

Sant Pere Pescador

Sant Pere Pescador (nebo San Pedro Pescador) je menší obec v severní části Costa Bravy. Přesněji se obec nachází v comarce Alt Empordà v provincii Girona. Městečko je situováno ve vnitrozemí na březích řeky Fluvia i když mořské pobřeží je odtud vzdáleno pouhé dva a půl kilometru. V obci se nachází poslední most přes řeku Fluvia před jejím ústím do moře. Sant Pere Pecador je malebná a útulná obec, ve které trvale žije 2 175 obyvatel.

  
(Pokračování textu…)

Přímořské letovisko Palamós

Palamós je španělské město, které se na mapě Španělska nachází na severu země, konkrétně v provincii Girona. V současné době má město Palamós přes 15 900 obyvatel. Město patří mezi jedno z nejoblíbenějších letovisek na pobřeží Costa Brava. Obec má dva velké přístavy, které se nacházejí po obou stranách historického centra města, jenž vybíhá do moře poloostrovem. Kousek za městem vede dálnice C31. Nejbližšími velkými okolními sídly jsou Sant Feliu de Guíxols a Palafrugell.

  
(Pokračování textu…)