O webu

Vítáme vás na stránce CostaBrava.cz. Jak už z názvu určitě tušíte, tak jsou tyto stránky o oblíbené riviéře Costa Brava v severním Španělsku v Katalánsku.

Costa Brava nebo také v překladu „Divoké pobřeží” je nejsevernějším úsekem španělského pobřeží. Riviéra začíná na severu na hranicích s Francií a končí na jihu městem Blanes. Někdy se ale také uvádí, že do Costa Bravy patří i menší riviéra Costa Maresme, která pokračuje dál až k velkoměstu Barcelona. Toto pobřeží je celkově dlouhé 220 kilometrů.

Pobřeží Costa Brava charakterizují střídající se písečné pláže s příkrými útesy. Pravidelně se zde střídají skály ostře vybíhající do moře s malými zálivy a dlouhými plážemi. Krajina je poměrně bohatá na vláhu, takže je všude hodně zeleně, kopce jsou tak pokryty lesy. Příroda je zde opravdu nádherná a moře čisté. Costa Brava tak nabízí skvělé možnosti koupání a užívání si vodních sportů.

Stejně zajímavá je i zdejší kultura a historie. Katalánci se snaží odlišit od zbytku Španělska. O čemž svědčí například fotbalová rivalita mezi FC Barcelona a Reálem Madrid. Nejznámějšími zdejšími městy jsou Blanes, Lloret de Mar, Tossa de Mar, Calella a vnitrozemská Girona. Jedná se o krásná historická města plná památek a zajímavostí, ale i moderní letoviska, která v létě přetékají turisty a žijí divokým nočním životem.

Není se tak čemu divit, že je Costa Brava nejvíce navštěvovanou oblastí Španělska. A to samozřejmě nejenom mezi Čechy. Toto severošpanělské pobřeží je totiž nejenom jedno z nejdostupnějších, ale i jedno z nejkrásnějších.

Určitě tedy neváhejte a pokud budete mít tu možnost, tak se sem vydejte na dovolenou. S jejím plánováním vám snad pomůžou i naše stránky, které vám představí zdejší města, kulturu, přírodu, ale i praktické informace, jako jsou předpovědi počasí nebo tipy na ubytování!