Pro 12

Grifeu

do Město

Grifeu je malá obec, která bezprostředně srůstá s městem Llansá (5.214 obyvatel), jehož je také administrativní součástí. Centrum Llansá je vzdálené asi 1.5 kilometru na sever. Grifeu je tedy malá pobřežní obec, která se nachází na severu pobřeží Costa Brava nedaleko francouzských hranic (asi 6 kilometrů vzdušnou čarou).

  

Grifeu leží v kopcovité krajině, jeho uličky se tak v různých směrech klikatí po zdejších kopcích. Ostatně stejně jako hlavní silnice N-260, která přes město prochází. Nad městem pak vede hlavní železniční trať, která se do zdejší kopcovité krajiny zavrtává na 600 metrů dlouhý tunelem.

Obec má poklidný charakter, převládají zde rodinné domky, apartmány a menší hotely. Asi tři malé pláže se nachází hned ve městě. Přičemž ta směrem v centru obce bývá hodně namačkaná turisty. Nachází se totiž bezprostředně vedle hlavní silnice a navíc je zde velké parkoviště, kde si může každý odložit svůj vůz.

Na východ od města se nachází menší poloostrov, který je protkám sítí stezek a cestiček, a kam se také dá vydat na pěknou procházku.

  

 

Napiš komentář