Pro 12

Empuriabrava

do Město

Empuriabrava je hodně netypické město. Nachází se zhruba ve středu pobřeží Costa Brava v zálivu Roses. Přesněji pak v comarca (něco jako okres) Alto Ampurdán v provincii de Gerona v Katalánsku. Jedná se o pobřežní letovisko, ve kterém trvale žije 8001 obyvatel. Až doposud tedy nic divného. To co je ale na Empuriabrava zvláštní je, že ještě před 50 lety zde nebylo nic jiného, než jen bažina.

  

S výstavbou města se začalo v roce 1967. Záměrem bylo vytvořit luxusní letovisko propojené vodními kanály, kde by bylo luxusní bydlení a hotely. Atmosféra se měla přiblížit středověkým Benátkám nebo podobně velkoryse řešeným projektům na Floridě. Přes mnohé obtíží se tento záměr nakonec podařilo uskutečnit a Empuriabrava patří skutečně mezi oblíbené dovolenkové města. Jelikož byl o nemovitosti velký zájem (například i v Německu), tak se město hodně rychle rozrůstalo a dnes patří spíše k těm větším.

  

Město má kolem 30 kilometrů kanálů a vodních cest. Uvádí se, že v letní sezoně pak počet obyvatel stoupá až na závratných 80 000 lidí.

Co se týká lákadel, tak přímo ve městě se nachází asi 1.5 kilometrů dlouhá, široká, písčitá pláž. Ta je krásně ohraničena z jihu ústím řeky Muga do moře a ze severu pak vjezdem do zdejšího přístavu, který tvoří vlastně téměř celé město. Neudržované přírodní pláže se pak nacházejí i všude v okolí města.

  

Jinak ne úplně celá Empuriabrava je protkána vodními kanály. Jižní část u moře je naopak zastavěná a nacházejí se zde i větší hotely. Zde je také jakési centrum města a to hlavně kolem dvou ulic, pobřežní Paseo Marítimo a kousek za ní na širokém bulváru Avignuda de Fages de Climent. Empuriabrava je zkrátka luxusní turistické letovisko se vším co k tomu patří.

  

 

Napiš komentář