Pro 13

El Port de la Selva

do Město

Městečko El Port de la Selva se nachází na samém severu riviéry Costa Brava. Přesněji je to v okrese Alt Emporda v provincii Girona v Katalánsku. Trvale zde žije necelá tisícovka obyvatel, v letní sezóně sem ale míří davy turistů, které toto číslo značně navyšují. Obec se nachází na poloostrově Cabo de Creus, který tvoří nejvýchodnější bod španělské pevniny.

  

El Port de la Selva je městečko věrné svému názvu a tak zde naleznete poměrně velký přístav. Dřív ho využívali hlavně rybáři, postupem času se ale i zde mění rybářské bárky za jachty a lodě turistů.

Městečko má krásný kompaktní tvar s rovnými ulicemi a domy v centru posavenými hustě na sebe. Nejzajímavější památkou je zřejmě kostel Santa Maria de les Neus. Město leží na východním okraji malé zátoky. Na jejím konci se pak nachází cca 700 metrů dlouhá písčitá městská pláž.

  

Spousta zajímavostí i památek se pak nachází v okolí města, ať už jde o pozůstatky pravěkého osídlení nebo o monumentální klášter San Pedro de Roda.

Pokud vás zajímají větší města v okolí, tak tím největším je pravděpodobně vnitrozemské město Figures situované 25 kilometrů na západ ve vnitrozemí.

Fotogalerie

  

  

  

 

Napiš komentář