Bře 19

Cassa de la Selva

do Město

Je středně velké vnitrozemské město z regionu Gironés v provincii Girona. Nachází se asi 20 kilometrů od moře. Nejbližším pobřežním letoviskem je Sant Feliu de Guíxols. Centrum regionu město Girona je pak vzdáleno pozhých 12 kilometrů na sever. V Cassa de la Selva žije trvale 9.789 obyvatel.

  

Cassa de la Selva je krásné historické město. Za zmínku stojí hlavně staré město, kterému dominuje gotický kostel ze šestnáctého století. V jeho základech jsou pak ukryty pozůstatky mnohem starších římských staveb.

I když bylo zdejší území osídleno už v pravěku. Tak samotné město se začalo rozvíjet v okolí zdejšího hradu v 12. století. Městská práva si získala Cassa de la Selva v roce 1386. Další privilegia udělil městu král Juan II. de Aragón roku 1456. V 15. století se město zapojilo do Remenských válek. V roce 1650 pak Cassu de la Selva postihl velký mor. Dál už byl vývoj města celkem poklidný. V rozvoji města hodně pomohla železnice, která sem dorazila již v 19. století.

Pokud si chcete udělat malý výlet za historii, tak zastávka v Cassa de la Selva pro vás může být opravdu zajímavým zpestřením.

   

Napiš komentář