Pro 12

Calella de Palafrugell

do Město

Calella de Palafrugell je jednou z částí většího města Palafrugell. Calella de Palafrugell je vlastně přímořské letovisko s pouhými 782 stálými obyvateli. Zatímco město Palafrugell se nachází asi 3 kilometry ve vnitrozemí a má 22 622 obyvatel. Co se týká přesnějšího umístění městečka, tak je to zhruba ve středu pobřeží Costa Brava v comarca del Bajo Ampurdán v provincii Gerona v Katalánsku.

  

Atmosféra města

Calella de Palafrugell je malebné městečko, které si zachovalo kouzlo staré rybářské vesnice z doby ještě před příchodem masového turismu. I když tuto informaci je samozřejmě nutné brát s rezervou, protože tento charakter má jenom malý historický střed města. Zbytek, které zabírá mnohonásobně větší plochu, pak tvoří klasické hotely, apartmány a vilky.

  

Calella de Palafrugell nemá svůj přístav, to až sousední malé městečko Llafranc, se kterým volně srůstá. Menší lodičky tak kotví všude na moři okolo města. Přímo v centru města se také nachází asi pět malých, ale krásných, písčitých plážiček. Každá z pláží je pak ohraničena skalami, které obklopují také zbytek pobřeží. Procházka podél pobřeží má tak pěknou a neopakovatelnou atmosféru.

Hledáte hotel? Jste vášnivý cestovatelé?

Zkuste hotelové tipy, které naleznete na webu Hotelove.cz.

Kousek od městečka na výběžku Cabo de Cap Roig se nachází krásná botanická zahrada Cap Roig a také se zde konají zajímavé letní hudební festivaly.

Calella de Palafrugell je jednoduše řečeno krásné letovisko, které přeci jenom může nabídnout ještě trochu původní atmosféry a klidu. Rozhodně je mnohem klidnější, než velká města Costa Bravy jako je Blanes, Lloret de Mar nebo Palamos.

Fotogalerie

  

 

  

 

Tags:

Napiš komentář